Oplot challenge 25. 3 Charkov, Ukrajina

25.03.2012 10:59

Včera se ve městě Charkov na Ukrajině konala akce Oplot challenge, na které se představili také dva závodníci reprezentující barvy našeho a spřáteleného klubu ze Znojma Rudolf Kříž (Valetudo RK Znojmo) a Martin Burkot (MMA Brno).

Ruda zápasil proti Davletovi Yagshimiradovi. V prvním kole probíhal zápas převážne v postoji což více vyhovovalo Yagshimiradovi, který je mistrem své země v kickboxu. Ruda v tomto kole opěť doplatil na svůj pomalejší "rozjezd" v zápasech, ale ke konci kola se již dostal do tempa a téměr svého soupeře uškrtil na gilotýnu, jeho snažení přerušil gong. Ve druhem kole udával jednoznačně tempo Ruda a svého soupeře, který postupně uvadal, totálně přebodoval, bohužel se mu nepovedlo ukončit zápas před časovým limitem. V tomto kole se také soupeř dopustil faulu, když se držel při obrané proti porazu pletiva klece. Druhé kolo skončilo a zápas vypadal na remízu a měl následovat 3 minutový extra round, který se měl dle organizátorů konat pokaždé v případě nerozhodného stavu, z nám neznámého důvodu však rozhodčí vyhlásil tento zápas po druhém kole jako remízový. Je to obrovská škoda, protože Rudův soupeř se sotva držel na nohách a třetí kolo by pro něj bylo doslova utrpením. Ze strany organizátorů se jednalo o veliké pochybení a poškození Rudy.

Martin "Karviňák" Burkot nastoupil proti velice zkušenému boxerovi reprezentujícímu místní oddíl Sk Oplot Vychaslavovi Kozikovi (na plakátu vlevo nahoře), který má na svém kontě 120 zápasů v boxu a ve 106 případech odešel z ringu jako vítěz. Strategie byla zřejmá a to nepouštět se se soupeřem do výměn v postoji. Karviňák od začatku zápasu kroužil kolem svého soupeře a pokusil se o pár low kicků a jakmile nastal vhhodný okamžik pokusil se zkrátit vzdálenost a dostat svého soupeře na zem, což se mu také podedlo. Jeho soupeř se snažil ze zad nasadit gilotýnu, které se náš borec bránil a nakonec se mu podařilo dostat se ze soupeřova sevření a po pár úderech gnp nasadit armtriangle, který jeho soupeř odklepal. Výhra submission v prvním kole a velice cenný skalp.

Dalším reprezentantem České republiky byl Jan Žďánský z GFC teamu, který však podlehl svému soupeři na škrcení. Jakmile budou k dispozici videa objeví se zde v novinkách, obrázky budou k nalezení v galerii a na facebooku MMA Brno.      


SEO optimalizace webu pro vyhledávače | MMA BRNO