Fight explosion – Noc bojovníků 8. 12 Bratislava

24.01.2013 18:16

 

Vzhledem k nabitému programu okolo Vánoc nám utekla jedna velice zajímavá informace a to o účasti našeho klubu na gala večeru Fight explosion – Noc bojovníků, na které se v hlavním zápase večera předvedla i Slovenská Thai boxerská megastar Vladimír Moravčík.

Našim zástupcem byl ve své premiéře v profesionálním ringu David Rychlý. Ten se postavil Tomáši Vašíčkovi, borci s rozměry obra a pyšnícím se rekordem čtyři výhry a pouze jediná prohra. David byl v tomto zápase skutečným under dogem a při nástupu do ringu mu to dávalo místní hlediště velice najevo. (Chápeme lokální patriotismus, ale chování lidí v hledišti mnohdy přesahovalo hranici buranství). David však nebral v potaz proporce ani zkušenosti soupeře podporovaného téměř celým hledištěm a po opatrném začátku zápasu začal svého soupeře zpracovávat velice tvrdými low kicky. Na Slovenském borci bylo patrné, že má vůči Davidově boji v postoji obrovský respekt a nechce se s ním pouštět do žádných výměn a volí taktiku ústupu. David tedy naháněl svého soupeře po ringu a stále trefoval silnými low kicky a občas svého soupeře trefil i úderem. David ve snaze o ještě značnější projevení své dominance začal méně dbát na obranu a vice riskovat atak Tomáš Vašíček Davida také párkrát trefil slušným kontra úderem, ale rozdíl mezi údery které obdržel a které rozdal byl propastný. Ke konci kola se Vašíčkovi podařilo Davida svázat, ale nebyl schopen této pozice nijak využít. Ba naopak David po vymanění se ze soupeřova sevření zvýšil svou aktivitu a přidal další tvrdé low kicky. Náročná fyzická příprava se vyplatila a David v pauze mezi koly jevil pouze mírné známky únavy. Jeho fyzická kondice však nadále nebyla nutná, protože soupeř byl nucen z důvodu rozkopání nohy vzdát zápas. (Kdo dostal od Davida low kick ví o čem je řeč).

David předvedl skvělý výkon, výbornou realizaci game planu a připravenost po fyzické i taktické stránce a může být vzorem pro nejen začínající ale i zkušené zápasníky a jeho profi kariéra určitě začala velice dobře.

Video ze zápasu

 

(foto: News3000)


SEO optimalizace webu pro vyhledávače | MMA BRNO