Amatérská liga 20. 1. 2013

23.01.2013 16:54

 

Minulou neděli se v Praze konalo další kolo amatérské ligy MMA a muay thai, na které jsme měli také své zastoupení. Náš oddíl reprezentovali Pavel „Delfín“ Konečný, Karel „Carlos“ Nedvěd a Adrian Hron.

V prvním zápase celého dne do ringu nastoupil Delfín, proti soupeři z Jičína. Delfín se do svého soupeře pustil s obrovským nasazením a uštědřil mu několik velice tvrdých úderů v postoji a po povedeném low kicku, kterým poslal svého soupeře na zem pokračoval ukázkovým ground and pound. Každou chvíli to vypadalo, že zápas bude ukončen, ale jeho soupeř se ukázal jako pořádný „držák“ a dokonce se mu podařilo přetočit Delfína do guardu,ve kterém oba vydrželi až do konce kola. Druhé kolo již bylo ve znamení nedostatku fyzické kondice na obou stranách což se na tomto kole značně podepsalo. Objektivně musíme říci, že v tomto kole projevoval Delfínův soupeř větší aktivitu a toto kolo díky tomuto vyhrál. Soupeř nakonec vyhrál celý zápas a tento výsledek především díky situaci z prvního kola považujeme za rozporuplný. Ať už zápas dopadl jakkoli tak počátek prvního kola ukázal, že pokud Delfín zapracuje na své kondici čeká jeho budoucí soupeře spousta krušných chvilek.

Dalším naším zástupcem byl při své premiéře v ringu Carlos, jež také nastoupil proti protivníkovi z Jičína. Ten po neuváženém round kicku skončil se svým soupeřem na zemi, kde přestože byl v méně výhodné pozici na zádech velice pěkné bránil pozici a uštědřil soupeří pár dobrých úderů. Zápas byl z důvodu nízké aktivity přesunut do postoje, kde vzápětí Carlos trefil soupeře velice tvrým úderem ze zadní a po knockdownu dorážel soupeře ležícího na zemi a rozhodčímu tak nezbývalo nic jiného, než zápas ukončit. Carlos ve své premiéře vyhrává TKO. Ve svém zápase Carlos dokonale využil své přednosti a přes prvotní zaváhání předvedl v postoji absolutní dominanci.

Posledním našim zástupcem byl Adrian, jehož soupeř reprezentoval Plzeň. Zapas probíhal velice opatrně na obou stranách, ale Adrian se od začátku chopil iniciativy a snažil se od prvních sekund zápasu přesvědčit rozhodčí, že je to on kdo tahá za delší kousek provazu. Jeho soupeř mu však velice dobře vzdoroval především díky výbornému pohybu po ringu a velice tvrdým low kickům a pokusům o kontra údery. Adrian poté po soupeřově nepovedeném pokusu o koleno přenesl pěkným take downem zápas na zem, kde si připravoval pozici pro ground and pound. Jeho soupeř se opět ukázal své kvality a velice dobře vzdoroval a pokoušel se kontrovat. Rozhodčí přenesl zápas do postoje a ten pokračoval v podobném duchu a Adrianovi se povedlo několik dalších velice povedených takedownů, po kerých se soupeř opět ocital v guardu a rozhodčí byl nucen za základě neaktivity stavět zápas do postoje. Druhé kolo probíhalo velice podobně. A Adrian nakonec zaslouženě vyhrál na body. Adrian předvedl velice dospělý výkon hodný zkušeného bojovníka a nejenže bojoval velice vyrovnaně a takticky, ale plnil i příkazy trenéra.

Všichni kluci předvedli opravdu kvalitní výkony a ukázali, že o budoucnost našeho klubu se snad bát nemusíme. Každý z nich také získal nezaplatitelné zkušenosti z opravdového zápasu a ať už dopadl zápas jakkoli věřím že i impuls do dalšího tréninku.

Děkujeme za vynikající reprezentaci klubu. (Videa jednotlivých zápasů se objeví co nevidět.)


SEO optimalizace webu pro vyhledávače | MMA BRNO